SEO and Social Media analytical tools for online marketing professionals
Try Unamo SEO Try Unamo Social
Ewa Suwińska

Ewa Suwińska

4 lata ago 5 min read

Slack & Unamo: Powiadomienia Social Media Monitoringu w Slacku

Featured
Ewa Suwińska

Ewa Suwińska

Miło nam poinformować, że od dziś w module Social Media Monitoringu platformy Unamo dostępna jest nowa opcja, umożliwiająca przekazywanie powiadomień pochodzących z narzędzia do wybranego kanału komunikatora Slack.

Slack: Dla Kogo?

Według danych pochodzących z marca 2017 roku (Expanded Ramblings) ze Slacka korzysta 60 000 zespołów, a dzienna liczba aktywnych użytkowników to blisko 6 milionów osób.

Komunikator wykorzystywany jest przede wszystkim na potrzeby usprawnienia komunikacji w firmach.

Pozwala on w czasie rzeczywistym utrzymywać kontakt ze współpracownikami przebywającymi w innych miastach lub nawet krajach.

Tworzenie kanałów umożliwia również grupowanie tematów wewnątrz firmy oraz przydzielanie do nich wyłącznie tych członków zespołu, których bezpośrednio dotyczą, a którzy niekoniecznie przebywają w tym samym miejscu.

Unamo x Slack

W Unamo również chętnie korzystamy ze Slacka, dlatego bardzo doceniamy możliwość przyłączenia danych pochodzących z innych aplikacji do wybranych przez nas kanałów.

Pozwala to nam angażować w życie naszej firmy wszystkich pracowników i na bieżąco prezentować im efekty ich pracy, informować o zmianach w narzędziach oraz integrować się w mniej oficjalnych dyskusjach.

Możliwość wglądu w pozytywne wzmianki na temat firmy w postaci monitoringu wpiętego w dedykowany kanał to dodatkowe źródło motywacji podczas codziennej pracy.

1c1oxe.jpg

Integracja Powiadomień: Dlaczego Slack?

Ze względu na rosnącą popularność Slacka, otrzymywaliśmy wiele zapytań o możliwość integracji narzędzia z komunikatorem również od Was.

Chcąc usprawnić pracę firm, które podobnie do naszej dużą część zadań realizują za jego pośrednictwem, postanowiliśmy ponownie odpowiedzieć na Wasze potrzeby.

Od dziś w Panelu Unamo Social Media Monitoring w sekcji Alerty, znajdziecie nową opcję:

Unamo Social Media Monitoring Slack

Integracja Ze Slackiem: Jak Połączyć Narzędzia?

Połączenie komunikatora z narzędziem jest bardzo proste.

Na początek platforma poprosi Cię o zalogowanie się do Slacka w Twoim zespole oraz o wybór kanału, do którego docelowo przekazywane mają być powiadomienia.

Unamo Social Media Monitoring Slack

Kolejny krok to utworzenie odpowiedniego alertu.

Unamo Social Media Monitoring Slack

Zdecydowaliśmy się na bardziej szczegółową konfigurację, którą nasi dotychczasowi klienci znają już z powiadomień mailowych.

Powiadomienie dla komunikatora Slack skonfigurować można ze względu na czas pojawienia się wzmianki lub ze względu na wydarzenie (storm alerts), a także poddać je dodatkowemu filtrowaniu, m.in. ze względu na liczbę znaków, wydźwięk emocjonalny wypowiedzi czy płeć jej autora.

W tym miejscu zdecydujesz również o jego typie: czy ma zawierać wszystkie wyszukane wzmianki, czy wyłącznie te, które zawierają wybrane przez Ciebie słowo kluczowe.

Unamo Social Media Monitoring Slack

Na koniec pozostaje już tylko określić czy chcesz otrzymywać powiadomienia wyłącznie na Slacka, czy również na Twojego maila.

Unamo Social Media Monitoring Slack

Możliwość włączenia powiadomień pochodzących z narzędzia do Slacka dostępna jest dla wszystkich typów kont w platformie Unamo.

Slack: Wszystkie Dane w Jednym Miejscu

Połączenie narzędzia z komunikatorem to przede wszystkim możliwość zachowania wszystkich danych w jednym miejscu oraz błyskawiczna informacja o pojawieniu się nowych wypowiedzi.

Bez konieczności logowania się do wielu platform, możliwe jest zebranie informacji wyłącznie do jednego lub, zależnie od wykorzystywanych projektów monitoringu, wielu kanałów Slacka.

Udostępnianie ich w obrębie komunikatora oraz możliwość oznaczenia pod każdym powiadomieniem wybranego członka zespołu, pozwala na przydzielenie konkretnych wydarzeń oraz zadań odpowiednim osobom.

W rezultacie działania związane z monitorowaniem internetu i mediów społecznościowych realizowane są znacznie szybciej, a zaoszczędzony czas wykorzystać możesz na integrację… na przykład z własnym zespołem. 🙂

 

Nie masz jeszcze konta w Unamo?

Zarejestruj się i sprawdź, jakie korzyści dla Twojej firmy przyniesie korzystanie z platformy.

Written by
Ewa Suwińska

Ewa Suwińska

Niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać. Prywatnie pasjonatka fotografii (ostatnio głównie mobilnej), zawodowo marketing manager w Unamo. Moje specyficzne poczucie humoru znajdziesz na Twitterze, a zdjęcia na Instagramie

Comments (0)
Seasonal Marketing: How to Apply It to Your Business

Joydeep Bhattacharya

5mins left