SEO and Social Media analytical tools for online marketing professionals
Try Unamo SEO Try Unamo Social
Ewa Suwińska

Ewa Suwińska

2 lata ago 5 min read

Case Study: Jak agencja Redpanda wykorzystuje monitoring internetu do wzmacniania marki Klienta

Featured redpanda case study
Ewa Suwińska

Ewa Suwińska

 O Redpanda

Redpanda to agencja digital marketingu, która powstała w 2012 roku jako jednoosobowa działalność „part-time”, jednak w miarę rozwoju przetworzona została w spółkę z o. o. wraz z własnym biurem i nowym zespołem.

Nasz profil działalności to tworzenie stron i aplikacji WWW oraz kampanie social, SEO, SEM, afiliacje i tematy powiązane.

Uważamy, że w dzisiejszych czasach każda firma zasługuje na pełną obecność w świecie digital i traktujemy to jako nasza misję.

red panda site

Jakie są cele i aktualne wyzwania agencji?

Działamy zwykle według corocznie przygotowywanej strategii. W 2018 nasze glówne KPI to wypuszczenie na rynek globalnej aplikacji mobilnej oraz kilka serwisów contentowych.

Oprócz tego mocno śledzimy nowe trendy i technologie – na rynku tworzy się coraz więcej nowych agencji i bez innowacji nie jest łatwo się przebić.

Rozwinęliśmy się glównie dzięki klientom z branży finansowej (Vivus, Netcredit, Primus Finance). Obecnie obsługujemy też branżę farmaceutyczną (Nutricia, Danone, QPharma).

To z tych dwóch grup mamy najwięcej klientów.

Często podwykonujemy też projekty dla większych agencji i nie odmawiamy współpracy innym branżom.

Czy korzystaliście z innych rozwiązań podobnych do Unamo Social Media Monitoring?

Tak. Decyzję o rozpoczęciu współpracy poprzedziły testy dostępnych narzędzi oferujących monitorowanie wypowiedzi w mediach społecznościowych i internecie.

Ostatecznie wybór padł na Unamo Social Media przede wszystkim ze względu na zasięg. 

Również monitorowane przez nas tematy miały w Unamo nieporównywalnie większą liczbę wypowiedzi niż w konkurencyjnych narzędziach.

Warto wspomnieć o obsłudze klienta, która jest też bardzo wysokiej jakości (merytoryczne odpowiedzi oraz czas reakcji).

 

„(…) monitorowane przez nas tematy miały w Unamo nieporównywalnie większą liczbę wypowiedzi niż w konkurencyjnych narzędziach.”

 

Co skłoniło Was do skorzystania z narzędzi monitorowania wypowiedzi w internecie?

Testowaliśmy kilkanaście różnych narzędzi do monitoringu internetu między innymi w ramach poznania tematu.

Dodatkowo, jeden z naszych klientów poprosił nas o monitoring wypowiedzi na temat jego produktu, wobec którego zmieniły się przepisy prawne i groziło to generowaniem niesłusznie negatywnych i pochopnych opinii o nim.

monitorowanie wypowiedzi w internecie unamo

Najważniejsza była dla nas liczba odnalezionych wypowiedzi na interesujące nas tematy. To jedna z kilku rzeczy, która wyróżniła Unamo na tle konkurencyjnych narzędzi, zaraz obok jakości obsługi klienta oraz elastyczności oferowanych planów.

Wdrożenie rozwiązań Unamo do naszych działań trwało zaledwie kilka dni. Sam UX narzędzia także nie budzi naszych zastrzeżeń.

 

„Najważniejsza była dla nas liczba odnalezionych wypowiedzi (…). To jedna z kilku rzeczy, która wyróżniła Unamo na tle konkurencyjnych narzędzi, zaraz obok jakości obsługi klienta oraz elastyczności oferowanych planów.”

 

Czy istnieje jakaś szczególna cechą Unamo, na której polegacie najbardziej?

Jest to między innymi błyskawiczny czas reakcji na pytania do supportu narzędzia, szybkie raportowanie do plików XLS czy filtrowanie wyników.

Raporty generowane w Unamo Social Media są na tyle przejrzyste, że bez większych zmian możemy przekazywać je bezpośrednio do Klienta.

Pozwala nam to zaoszczędzić czas na przygotowywaniu takiego materiały na własną rękę.

 

Jak dzięki wdrożeniu Unamo Social Media skorzystali klienci agencji Redpanda?

Raportowanie z Unamo dla Klienta miało trwać początkowo 3 miesiące, gdy śledzony temat na rynku był dość świeży. Po trzech miesiącach Klient jednak zdecydował o przedłużeniu współpracy na pół roku, a po tym okresie na kolejny rok.

W tym momencie nasz Klient nie wyobraża sobie miesiąca bez monitorowania wypowiedzi o swoim produkcie w internecie.

Oprócz samej nazwy produktu, monitoruje również wzmianki o tematyce z nim związanej.

Dzięki temu zdecydował się o powołaniu specjalnego zespołu ekspertów, który udziela się na forach i w mediach społecznościowych, odpowiadając na wypowiedzi odnalezione za pomocą monitoringu.

Pozwala mu to budować większą świadomość istnienia jego marki oraz błyskawicznie reagować na komentarze.

 

„W tym momencie nasz Klient nie wyobraża sobie miesiąca bez monitorowania wypowiedzi o swoim produkcie w internecie.”

 

 

alertowanie unamo social media

 

Wiemy również, że bardzo pomaga mu to również w kontaktach z zagraniczną centralą firmy.

Miała ona podobne przypadki w swoim kraju, kiedy produkt zmieniał cenę po nałożeniu nowych podatków. Klienci firmy rozpoczynali dyskusję w internecie o tym, jak firma winduje ceny, co było oczywiście nieprawdą.

Bez monitorowania takich wypowiedzi, tematy rozprzestrzeniały się błyskawicznie.

W przypadku polskiego oddziału naszego Klienta, nie ma to miejsca, ponieważ zespół reaguje natychmiast po pojawieniu się negatywnej wypowiedzi, udzielając merytorycznych odpowiedzi biorącym udział w dyskusji internautom.

monitorowanie wypowiedzi w internecie unamo

Written by
Ewa Suwińska

Ewa Suwińska

Niemożliwe załatwiam od ręki, na cuda trzeba chwilę poczekać. Prywatnie pasjonatka fotografii (ostatnio głównie mobilnej), zawodowo marketing manager w Unamo. Moje specyficzne poczucie humoru znajdziesz na Twitterze, a zdjęcia na Instagramie

Comments (0)
Seasonal Marketing: How to Apply It to Your Business

Joydeep Bhattacharya

5mins left